Otázky a odpovědi

Rozhodli jsem se shrnout Vaše nejčastější otázky: 

1) Co je na uvedení značky nejtežší?

Pro mě osobně to byl název značky. Nechtěla jsem nic obyčejného, ale naopak ani nic složitého, co by si nikdo nezapamatoval, a tak jsem strávila večer s filmem, počítačem a mojí maminkou a snažily jsme se dohromady nějaký název vymyslet.. Natalique? Natality? Marion? Návrhů bylo opravdu hodně, vyhrát ale mohl jen ten nejlepší. Nakonec jsme využily mé prostřední jméno - Marie, které jsem dostala po své babičce a přidaly jsme název mého salonu Natalli, a tak vzniklo Marielli. 

2) Jak jsme vymýšleli názvy prvních produktů?

Názvy samotných produktů byly o něco jednodušší. Věděla jsem, z čeho se produkt skládá, jakou bude mít barvu i konzistenci. Pojmenovat produkty podle názvů květin mě napadlo velice rychle, jelikož je moje kosmetika vyráběna pouze z přírodních surovin, z bylinek a vůní květin. U některých to byl ale také celkem oříšek, naštěstí mám šikovné kamarády a kamarádky, které se studiem květin zabývají, a tak se nám podařila objevit třeba i černá květina - kominíček. Jak trefné pro černou masku, při které po nanesení vypadáme jako od sazí, že? 

3) Jak používat pleťové masky?

Pleťovou masku si vyberte dle svého typu pleti. Před aplikací pleť vyčistěte a jemně navlhčete. Tubu protřepte tak, aby se obsah neusazoval na dně tuby. U některých masek může dojít k oddělení ingrediencí, pokud nejsou pravidelně používány. Zatřepáním masku opět promícháte. Nyní můžete masku aplikovat pomocí navlhčených prstů nebo kosmetického štětce. Masku nechte působit 10-15min a následně opláchněte vlažnou vodou. Masky můžete nanášet na celý obličej, nebo lokálně. To znamená, že můžete masky i míchat. Například pokud máte problematické čelo a bradu, tak na tyto části můžete použít hortenzii a na sušší tváře můžete použít hydratační sněženku. 

Můj tip: Masku smyjte pomocí Pěnilky. Půjde Vám to rychleji a v případě aknózní pleti podpoříte protizánětlivé a antiseptické účinky obou produktů.

4) Proč jsou vaše krémy mastnější? 

Přírodní kosmetika obecně více využívá másel a olejů, které jsou mastnější. Náš krém neobsahuje vodu, tím pádem nemusí obsahovat ani konzervanty. Z toho důvodu se skládá pouze z másel a různých olejů, které ale pleť dokonale hydratují a vyživují. Z tohoto důvodu je náš krém ve skleněném obalu s pumpičkou, dávkování je jednodušší a při aplikaci si nezasahujete do krému a nezanášíte si ho bakteriemi. 

5) Je kokosový olej v krémech vhodný i na aknózní pleť? 

Kokosový olej je v podstatě takový malý všestranný zázrak, má protizánětlivé účinky a je složen z kyselin, které působí jako přírodně antibiotikum. Je to kyselina laurová, která mimo jiné chrání imunitní systém proti virům a infekcím, dále kyselina kaprinová, kaprylová a myristová. Tyto kyseliny v kokosovém oleji napomáhají ničit kvasinky a plísně. Navíc obsahuje vitamin A, C a E, jednoduše řečeno, je nabitý skvělými látkami a proto je často titulován jako “nejzdravější olej na zemi”. Je perfektní na pokožku a pleť. Kokosový olej ničí bakterie až 15krát účinněji než benzoyl peroxid, který se používá na léčbu akné.

6) Dorazil mi krém, ale je tužší..

Jelikož naše krémy neobsahují vodu, nemusí obsahovat ani konzervanty, tím pádem na pleť příjdou pouze ty nejkvalitnější suroviny jako jsou oleje a kvalitní másla, která naši pleť vyživují a hydratují. Díky nepřítomností konzervatů je ale krém náchylnější na různé teplotní stavy jako tuhnutí/tání. Při přepravě prochází krém několika teplotními rozdíly a může se stát, že krém svou konzistenci lehce změní. Pokud bude krém moc tekutý, doporučujeme ho umístit cca na dvě hodiny do lednice. Pokud bude krém moc tuhý, dejte ho prosím cca na dvě hodiny do teplé vody. Předem se za komplikace velice omlouváme, odměnou Vám však bude čistý krém bez chemie, plný přírodních surovin..